Jak wynająć samochód na wakacje? | Ready for Boarding
Wskazówki praktyczne

Jak wynająć samochód na wakacje?

Golden Circle - Islandia
Następny tekstReady for ... 2016?


Komentarze

 • Czy można wynając auto bez karty kredytowej? Mamy wypukłą kartę płatniczą, ale nie kredytową.

  • W większości punktów nie ma niestety takiej możliwości. Ew. bardzo lokalne wypożyczalnie czasem pozwalają na zastaw gotówką. Tutaj już jednak trzeba pytać indywidualnie.

 • Paweł Mierzwiński

  Sprawa ma się nieco trudniej jeśli spojrzeć na wynajem auta na Kubie. Tam nie funkcjonują znane firmy Rent-a-car i jest się skazanym na „państwowe instytucje”. Na wyspie są trzy oficjalne firmy (Cuba Car, Havanaautos, Transtur) ale ceny wynajmu nie różnią się od tych w Europie. Sami szukając tańszych opcji i dostępności aut daliśmy się nabrać oszustom – nawet wpłaciliśmy zaliczkę na auto do firmy, która nie ma nawet siedziby na Kubie (a wydawało nam się, że jesteśmy na wskroś ostrożni…). Nie mniej jednak 90% kasy udało nam się odzyskać i suma sumarum auto wynajęliśmy z powodzeniem z oficjalnej wypożyczalni Havanaautos na innym lotnisku w Hawanie a nie w Varadero. Opłat pobocznych było prawie 50% podstawowej ceny wynajmu (opłata za paliwo Full-Empty, drop off auta w innej miejscowości, odbiór z lotniska) ale nie żałujemy – warto było zobaczyć na własną rękę Trinidad i Vinales :) Służymy pomocą gdyby ktoś szukał porady w temacie informacji dot. logistyki i wynajmu rent-a-car na Kubie :)

 • Grzegorz Holwek

  Czy mozecie napisac cos wiecej o duzych roznicach w kaucjach (u posrednikow nawet kilka tys. zl)? Oraz czy macie doswiadczenie z ubezpieczeniami? Slyszalem ze biorac samochod od posrednika (zazwyczaj oferuja zewnetrzne ubezpieczenia) w wypadku szkody pokrywaja ja z kaucji a odszkodowania trzeba dochodzic indywidualnie od ubezpieczyciela.

  • Tak, prowizje mogą być różne, dlatego zawsze zachęcamy Was do porównywania ofert. My najczęściej korzystamy z pośrednictwa http://r4b.link/rentalcars i nigdy się nie zawiedliśmy. Mimo to zawsze szukamy też bezpośrednio na stronach wypożyczalni i czasem zdarza się lepsza oferta, aczkolwiek jak dla nas Rental Cars jest najlepsze. Oczywiście da się znaleźć tańsze oferty, ale mówimy tutaj o znanych i pewnych globalnych firmach.
   Co do ubezpieczenia masz racje. Zazwyczaj wygląda to tak, że bezpośrednio w wypożyczalni masz podstawowe ubezpieczenie, a full pakiet kupujesz u pośrednika (tam jest taniej). W przypadku szkody kontaktujesz się z pośrednikiem i płacisz ze swojej kieszeni bezpośrednio wypożyczalni, a pośrednik później oddaje Ci gotówkę. Więcej zabawy, ale można sporo oszczędzić.

 • Tomasz Pachura

  Witam, w czerwcu wybieram się ze znajomą do Meksyku i planujemy wypożyczyć auto na około 4-5dni. Zależy nam na tym by wydać jak najmniej pieniędzy. Nie rozumiemy rownież jak to jest z kaucją. Czy jest jakaś opcja, zeby nie blokowali środków na karcie?

  • Hej! Generalnie warunki zależą od wypożyczalni, aczkolwiek zasadą jest już to, że do wypożyczenia samochodu potrzebna jest karta kredytowa. Jest ona swojego rodzaju zabezpieczeniem np. przed tym abyś nie ukradł auta ;) Dlatego też właśnie z niej ściągana jest pewna kwota (kaucja), również na poczet ew szkód. Kaucja zwracana jest w ciągu kilku dni od oddania samochodu (więc nie musisz tego spłacać).
   Czasem można dogadać się z wypożyczalnią (bardziej lokalną, niż globalną), że kaucję można wpłacić gotówką. Odradzamy jednak tą opcję.
   Czasami zdarza się też, że akceptują karty debetowe.
   Udanych wakacji! :)