Pierwszy lot samolotem z dzieckiem | Ready for Boarding
Podróżowanie z dzieckiem

Pierwszy lot samolotem z dzieckiem

Lot samolotem z niemowlakiem


Komentarze

 • Joanna Raczynska

  Super post! Właśnie takich konkretnych rad szukałam. :)

 • Och Wychowanie

  Dużo cennych, praktycznych uwag. Pewne rzeczy wydawałoby się oczywiste, jednak oczywistymi nie są, co często obserwuje się na lotniskach :)

 • Stewa

  Dodałabym jeszcze obowiazek opieki nad dzieckiem:). Jestem stewardessa i niestety, bardzo często widzę co rodzice robią… Dziecki chodzące na czworaka w przejsciu, czasami naprawdę daleko od rodziców to nie tylko utrudnienie obowiazków ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne zachowanie. Ludzie często nie zamykają półek, cos może wypasc ktos moze nie zauwazyć i nadepnąc na rączkę… Takie zachowanie widzi się na niemal każdym locie. Nie jesteśmy też nianiami więc proszenie nas o opiekę nad dzieckiem podczas lotu również jest przykre. Inna sprawa, że chociażbyśmy chciały, nie możemy nawet wziąć dziecka na ręce! Czasami warto się zastanowić czy musimy lecieć 6 godzin by polecieć na wakacje czy może wybrać na ten moment inny kierunek, oddalony o 2-3 godziny lotu? Długi lot jest męczący dla mnie, nawet jeśli danego dnia lecę pustym samolotem i pracuję mniej ponieważ ciśnienie jest dużo niższe niż na ziemi w dodatku powietrze którym oddychamy nie jest czyste. Poza tym, dziękuję za artykuł bo dzięki temu mamy więcej uświadomionych osób co przekłada się na naszą pracę:)

  • Wow! Dzięki za taki punkt widzenia :)
   Przyznam, że nam nigdy przez myśl by nie przeszło aby tak czynić jak piszesz. W sumie nigdy też nie widzieliśmy takich sytuacji, aczkolwiek nie zwracaliśmy pewnie wcześniej aż tak uwagi na to. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc! ;)