Książka: USA - część zachodnia

Singapur jest maleńkim państwem położonym w Azji Południowo-Wschodniej, otoczonym przez Malezję i Indonezję. Choć ma zaledwie 719,1 km kwadratowych powierzchni, jest to jedno z najważniejszych centrów handlowych, finansowych i kulturalnych na świecie.

Historia Singapuru sięga ponad 700 lat, kiedy to był on ważnym ośrodkiem handlowym w regionie. W XIX wieku został zajęty przez Brytyjczyków, którzy zbudowali tu port wojenny i zaczęli rozwijać miasto jako ważny ośrodek handlowy. W 1959 roku Singapur ogłosił niepodległość od Wielkiej Brytanii i stał się niezależnym państwem.

Singapur

Obecnie Singapur jest jednym z najlepiej rozwiniętych krajów na świecie. Jego gospodarka opiera się na handlu, usługach finansowych i turystyce, a miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym w regionie. Singapur jest też jednym z najważniejszych portów morskich na świecie, a jego port lotniczy Changi jest jednym z największych i najnowocześniejszych na świecie.

Jednym z największych atutów Singapuru jest jego niezwykle czyste i zorganizowane miasto. Jest ono znane z doskonałych warunków do życia, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niskiego poziomu przestępczości, więc tym bardziej możecie tutaj spokojnie podróżować z dziećmi (sami byliśmy tutaj w większym składzie). Singapur jest też jednym z najważniejszych centrów kulturalnych w regionie, oferując szeroki wybór rozrywek, muzeów, parków i innych atrakcji turystycznych.

Singapur jest również ważnym ośrodkiem edukacyjnym w Azji, oferując wysokiej jakości szkoły i uczelnie, które przyciągają uczniów z całego regionu.

Co warto zobaczyć w Singapurze?

Singapur oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i atrakcji turystycznych. Oto kilka pomysłów na to, co można zobaczyć w Singapurze:

  1. Park Marina Bay – jest to piękny ogrodzony park znajdujący się w samym sercu miasta. W parku znajduje się wiele atrakcji, takich jak ogromny staw z fontannami, wodospady i małe wyspy. W parku znajduje się również wiele restauracji, sklepów i innych atrakcji turystycznych.
  2. Gardens by the Bay – jest to imponujący kompleks ogrodów znajdujących się w pobliżu Parku Marina Bay. Znajdują się tam trzy gigantyczne kopuły, w których można podziwiać różne gatunki roślin z całego świata. W muzeum znajdują się również ogromne fontanny, alejki spacerowe i restauracje z widokiem na miasto.
  3. Chinatown – jest to historyczna dzielnica Singapuru, gdzie można zobaczyć tradycyjne sklepy, restauracje i kościoły. W Chinatown znajduje się również wiele atrakcji turystycznych, takich jak Muzeum Chinatown, które opowiada o historii dzielnicy oraz o życiu i kulturze chińskiej społeczności w Singapurze.
  4. Sentosa – jest to popularny ośrodek turystyczny położony na wyspie położonej tuż przy brzegu Singapuru. W Sentosie znajduje się wiele atrakcji, takich jak park rozrywki Universal Studios, plaże, parki wodne i wiele innych.

Więcej ciekawych miejsc do zobaczenie w Singapurze przeczytacie w naszym wpisie Singapur – TOP 9 miejsc, które musisz zobaczyć! »

Wszystkie nasze wpisy o Singapurze możecie znaleźć poniżej.

Zobacz wpisy o Singapurze:

Singapur – informacje praktyczne (komunikacja miejska, internet, jedzenie)

Przygotowaliśmy dla Was garść praktycznych informacji, które przydadzą się przed podróżą do Singapuru. Będzie o komunikacji miejskiej, dojeździe z lotniska, najtańszym internecie, noclegach, zakupach, jedzeniu i wiele innych! Singapur nie należy do tanich krajów, jednak są sposoby na to, aby…

Singapur – TOP 9 miejsc, które musisz zobaczyć!

Będzie wyjątkowo krótko i na temat – przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem miejsc w Singapurze, które warto zobaczyć.  Singapur jest wyjątkowym miejscem pod wieloma względami. To niezwykle rozwinięte państwo-miasto jest jednym z bezpieczniejszych miejsc, w których byliśmy. Jest mieszanką kulturową,…

Lotnisko Singapur Changi – najlepsze lotnisko na świecie?

Jeśli planujecie podróż do Azji czy Australii jest duża szansa, że będziecie mieli przesiadkę w Singapurze, na lotnisku Changi. Nie byle jakim lotnisku, bo okrzykniętym najlepszym na świecie. Sprawdziliśmy, czy faktycznie zasługuje na to miano!  Uwaga na początek: aby ocenić,…

Singapur miasto zakazów – 16 zakazów, które Cię zaskoczą!

Singapur słynie z surowego prawa i jego bezwzględnego egzekwowania, zresztą nazywane jest a fine city. Zakazy mogą dziwić, ale jeszcze bardziej zaskakują kary, które mogą zostać nałożone: gigantyczne kary finansowe, chłosta a nawet kara śmierci! Poniżej przedstawiamy listę zakazów, które z…

6 rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim pojedziesz z dzieckiem do Singapuru

Czy Singapur jest dobrym kierunkiem na rodzinne wakacje? O czym trzeba wiedzieć zanim ochoczo wpakujemy nasze pociechy do samolotu i ruszymy do Miasta Lwa? Dzisiaj 6 aspektów, o których musicie wiedzieć przed podróżą, aby wakacje nie zamieniły się w koszmar. …

Singapur – Chinatown i Little India – chińsko-indyjski miszmasz

Singapur to miks kultur, tradycji, religii i zwyczajów z rozwojem i nowoczesnością. Jak nigdzie indziej widzieliśmy świątynie przeróżnych wyznań obok siebie lub powciskane pomiędzy wieżowce. Są tutaj również dwie dość spore dzielnice, które są tak kolorowe i wyróżniające się, że…

Singapur – Sentosa – 5 powodów dla których warto odwiedzić wyspę

Zabieramy Was dzisiaj na rozrywkową wyspę Sentosę. Przeczytajcie 5 powodów dla których warto chociaż na jeden dzień pojechać na Sentosę! :) Tak, dobrze czytacie – pojechać, bo Sentosa jest połączona mostem ze stałym lądem, którym można przejechać samochodem, autobusem, ale…