Gdzie będzie kolejny atak terrorystyczny? (bezpieczne podróżowanie) | Ready for Boarding
Wskazówki praktyczne

Gdzie będzie kolejny atak terrorystyczny? (bezpieczne podróżowanie)

Mapa aktów terrorystycznych ma świecie


Komentarze

 • Czerwone kropki w Polsce? Myślałam, ze to paproch na ekranie komputera :-) Gdzie, kiedy były ataki terrorystyczne w Polsce??
  Ogólnie bardzo przydatny post – dla mnie jest jeszcze jedna istotna sprawa- ataki terr. zdarzają się tylko w duzych miastach, bo tam jest dużo ludzi=potencjalnych ofiar.

 • IM

  Z całym szacunkiem, ale porównywanie ataków do wypadków samochodowych jest błędne. Należy to sumować, bo śmierć to śmierć, jaka różnica jakim sposobem? Kiedys można było zginać na Zachodzie Europy w wypadku samochodowym, a teraz doszły ataki terrorystyczne.

  • Niestety się mylisz, ataki terrorystyczne w Zachodniej Europie były też wcześniej. Choć fakt, zależy co masz na myśli „kiedyś”? Bo w sumie dzisiaj też ludzie giną w wypadkach samochodowych ;)

 • Ciekawie i rozważnie napisane. Obawą przed zamachami terrorystycznymi rządzi histeria i media, ponieważ złe wiadomości lepiej się sprzedają. Ciekawe, że w świecie, gdzie w zamachach terrorystycznych ginie zdecydowanie mniej osób niż 20 lat temu, narasta aż taka obawa przed zamachowcami. Gdybym miał się czegoś realnie obawiać, to przechodzenia przez jezdnię na pasach w Polsce. Ginie tutaj aż 240 osób, a liczba się zwiększyła od 2015.
  Co do ostrzeżeń MSZ też mam poważne wątpliwości. Jeżeli chodzi o Egipt, to jeszcze bym się zgodził, że trzeba być ostrożnym, ale w Tunezji zamach z 2015 r., spowodował śmierć tylu ludzi co we Francji, a jednak nikt nie odradza wyjazdów do Francji, gdzie do zamachów dochodzi częściej niż w Tunezji. Natomiast rekomendacji co do Turcji, to mnie mocno dziwi. Oczywiście jest to teraz kraj coraz mniej demokratyczny, ale nie pamiętam kiedy był tam zamach na obiekt cywilny (na wojskowe się zdarzają). Byłem w tureckim Van w tym roku i naprawdę większego, niż na polskich przejściach dla pieszych, zagrożenia tam nie odczułem…

  • Właśnie to chcieliśmy z jednej strony podkreślić, że ryzyko jest wszędzie, że niebezpiecznie może być zarówno na polskich drogach jak i we Francji czy kurortach w krajach arabskich.
   Niestety zamachy w Turcji się zdarzają, np. strzelanina w sylwestrową noc z 2016 na 2017, bomby na lotnisku w 2016 r.
   Mam wielu znajomych, którzy jadą do Turcji, Tunezji czy Egiptu i potwierdzają to co napisałeś – czuli się niemalże bezpieczniej niż w Polsce i stwierdzili, że to były udane wakacje. I o ten spokój i komfort chodzi.
   Pozdrawiam!