Portugalia – co zobaczyć, czyli super-hiper plan na 10 dni | Ready for Boarding
Portugalia

Portugalia – co zobaczyć, czyli super-hiper plan na 10 dni

Lizbona - Alfama


Komentarze

  • Pewnie zwiedzanie Portugalii zależy trochę od upodobań. Ja na plażach tak sobie siebie widzę, więc polecam północną Portugalię – szczególnie Porto i okolice (przede wszystkim winnice) oraz Obidos, Batalha, Alcobaka i Tomar. Na mnie największe wrażenie zrobiła Batalha

  • Patrycja

    Witam :) mam pytanie, czy do Polski wracaliście również z Lizbony? Ciekawi mnie to, ponieważ na przełomie września i października lecimy do Porto (3 dni) potem do Lizbony + Sintra (3 dni) i chcieliśmy jeszcze na 5 dni zawitać do Algarve. Opis Waszej wycieczki zachęcił nas do wypożyczenia samochodu i odbycie trasy Lizbona-Algarve, zachodnim wybrzeżem. Tylko czy można wypożyczyć samochód w Lizbonie i oddać go gdzieś na południu kraju w jakieś filii? Mamy powrotny samolot z Faro, stąd moje pytanie a niestety jesteśmy początkujący jeśli chodzi o wyjazdy na własną rękę :)

    • Cześć! Tak, my lecieliśmy z Lizbony, autem wracaliśmy z samego rana z Algarve na lotnisko w Lizbonie (jest szybka i łatwa autostrada, choć płatna). Tak, samochód możesz oddać w innym miejscu, choć na pewno będzie za to dodatkowa opłata. Polecam Wam taki trip :)

  • Plan bardzo konkretny – na pewno się przyda. Portugalię już od dawna mamy w planach ale jakoś zawsze coś nie wychodzi. A te zdjęcia tak przekonują, że trzeba się wybrać.

  • Miałam okazję odwiedzić większość tych miejsc i polecam. W tym planie brakuje mi Porto, które (nie wiem czemu) spodobało mi się bardziej, niż Lizbona.