Waluta na Kubie, czyli CUC i CUP | Ready for Boarding
Kuba

Waluta na Kubie, czyli CUC i CUP

CUC i CUP


Komentarze

 • Jolanta Jaworek

  W styczniu wybieram się na Kubę. W jaki sposób zarezerwować wynajem samochodu (na jakiej stronie)? Czy trzeba mieć międzynarodowe prawo jazdy, czy wystarczy polskie?

 • Łukasz Rokicki

  Cześć a jaką walutą płacę w taxi ? Który środek komunikacji jest najlepszy ?… jak jest z wynajęciem samochodu i ile kosztuje ?

  • Zależy czy jedziesz taksówką dla lokalsów czy dla turystów. Choć pewnie i w tej pierwszej turystę skasują w CUC :) Zdecydowanie polecamy wynajem auta i zjechanie wyspy samodzielnie :)

 • Wera

  Hej,

  Mam pytanko co to za jedzenie pod lodami „ala Pizza”?? Smaczne, drogie?

  Ile mniej wiecej pieniedzy zabrac na 2 tygodnie? Nocleg rezerwujemy z Airbnb auto takze już zarezerwowane wiec chodzi o zwiedzanie plus wydatki na jedzenie paliwo etc..

  Wera

  • Cześć,
   To jest dokładnie pizza, z okienka :) Do wyboru z szybką lub serem ;) Kosztuje dosłownie kilka, kilkanaście CUPów, czyli kilka groszy ;) Na takim jedzeniu jednak nie wyżyjesz zdrowo raczej długo. Jedzenie w normalnej restauracji to już koszt od około 8 do 15-20 CUCów.

 • Ola

  Cześć,
  Bardzo fajne wpisy o Kubie. Szykujemy się do wyjazdu w lutym/marciu przyszłego roku i już szukamy potrzebnych informacji. W kwestii pieniędzy – jak wygląda sprawa z wykazaniem środków na wyjazd podczas przylotu na Kubę. Znalazłam informację, że wymagają 100 CUC na osobę na dzień – czy tutaj potrzebna jest gotówka na cały wyjazd, czy wystarczy karta kredytowa?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam,
  Ola :)

  • Hej!
   Tak, na Kubie wymagają pewnej ilości gotówki lub karty kredytowej (która jest wystarczająca jako poręczenie), jednak nam nikt tego nie sprawdzał. Tak samo jak wymagają przynajmniej rezerwacji pierwszego noclegu. Również nam tego nie sprawdzali. Bynajmniej polecamy zabranie ze sobą gotówki. Bankomaty nie są powszechne, a płacenie za zakupy kartą to jeszcze przyszłość (choć pewnie nie tak daleka pod coraz większym znowu wpływem USA).
   Udanej wyprawy! :)

 • jacek

  Czy można wypłacać gotówkę kartą Alior lub T-Mobile (karty Mastercard) w bankomatach? Czy braliście całą gotówkę z domu, czy na miejscu można wypłacać bez problemu?

  • Braliśmy ze sobą całą gotówkę. Bankomaty raczej nie są łatwo dostępne, nie szukaliśmy, ale żadnego nie widzieliśmy. Nawet jeśli by to Ci się udało kurs nie będzie korzystny. Pamiętaj, że najlepiej zabrać EUR, gdzie dopiero na miejscu można wymienić je na CUC.