Książki i ebooki podróżnicze

Jezioro Sørvágsvatn, Vágar - Wyspy Owcze
Wyspy Owcze

Najlepsze panoramy z Wysp Owczych

Po co leci się na Wyspy Owcze? Przecież nie ma tam znanych na całym świecie budowli, zabytków, muzeów… Są za to niesamowite widoki!

Nie jesteśmy specami od fotografii, nie mamy też mega extra hiper super sprzętu, ale będąc na Wyspach zrobiliśmy kilka super zdjęć panoramicznych, które oddają piękno miejsca jakim są Wyspy Owcze. I wcale nie trzeba do tego niewiadomo jak super pogody :)

Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu. Wszystko w specjalnym, dużym wydaniu. Praktycznie ten jeden wpis wystarczyłby aby przekonać Was do tego, że Wyspy Owcze muszą stać się Waszym celem ;)

Na każdym zdjęciu panoramicznym znajduje się panel sterujący, którym możecie wyłączyć lub włączyć automatyczne ich poruszanie się.

Wyspa Vágar

O tej Wyspie pisaliśmy tutaj. Znajdują się tutaj dwa piękne punkty widokowe: klif przy jeziorze Sørvágsvatn (Leitisvatn), z którego wodospad wpada bezpośrednio do oceanu oraz wodospad Mulafossur.

Jezioro Sørvágsvatn:

I jeszcze jedno ujęcie:

Miejsce, gdzie wodospad wpada bezpośrednio do oceanu:

Widok z klifu na jezioro:

I trochę inna perspektywa:

Robi wrażenie, prawda? To zdecydowanie najciekawsze miejsce na Wyspach Owczych:

I na koniec jeszcze wspomniany wodospad Mulafossur:

Wyspa Streymoy

O Streymoy pisaliśmy tutaj. Jest to główna wyspa archipelagu, na której również znajduje się jego stolica.

Tak prezentuje się Tórshavn, stolica Wysp Owczych:

Widok w okolicach Vestmanny:

Zbiorniki wodne w okolicach Vestmanny:

Droga do Saksun:

Jeszcze raz droga do Saksun:

Widok z drogi nr 10:

I jeszcze raz widok z drogi nr 10:

Wyspa Eysturoy

O tej wyspie pisaliśmy tutaj. Znajdziemy tutaj też sporo pięknych punktów widokowych, choc niestety mamy stąd tylko dwie panoramy widokowe na wyspę Kalsoy ;) Więcej zdjęć znajdziecie oczywiście we wpisie o Eysturoy.

Pierwszy widok:

I drugi widok:

Borðoy, Kunoy i Viðoy

Borðoy, Kunoy i Viðoy to trzy wyspy położone na północy archipelagu, a pisaliśmy o nich tutaj. Zastała nas tam dość nieprzyjemna pogoda, ale dzięki temu możecie się przekonać, że nawet wtedy Wyspy Owcze są piękne :)

To by było na tyle :)

Oczywiście pamiętajcie, że to tylko zdjęcia panoramiczne. Więcej, dużo więcej ciekawych miejsc i fotek możecie zobaczyć w poszczególnych wpisach.

Zobacz nasze wszystkie wpisy o Wyspach Owczych :)Komentarze