Polska

Atrakcje dla dzieci w województwie łódzkim

Szukasz pomysłów na jednodniowy, rodzinny wyjazd w województwie łódzkim? A może planujesz dłuższą podróż przez łódzkie i chcesz zobaczyć miejsca i atrakcje dla dzieci w łódzkim? Jesteś zatem w dobrym miejscu :) Dzisiaj opiszemy najciekawsze miejsca dla rodzin z dziećmi w centralnej Polsce.

Mimo, że wiosna kalendarzowa trwa już ponad miesiąc to dopiero niedawno poprawiła się pogoda, pożegnaliśmy przymrozki i powitaliśmy wszechobecną zieleń oraz płatki na drzewach. To idealny czas, aby skorzystać z lepszej aury i ruszyć na odkrywanie najbliższych zakątków. Zatem zapraszamy na przegląd atrakcji w województwie łódzkim dla rodzin z dziećmi.

Jeśli szukasz informacji o samej Łodzi to zapraszamy do naszego wpisu: atrakcje dla dzieci w Łodzi :)

Wiemy, że wśród Was jest wiele osób, które podróżują rodzinnie, zarówno z maluszkami jak i z tymi starszymi. Dostajemy sporo zapytań co polecamy zobaczyć w okolicy Łodzi, jak zaplanować weekend, aby cała rodzina była zadowolona. Dlatego też postanowiliśmy przygotować zestawienie najciekawszych miejsc dla rodzin z dziećmi w centralnej Polsce.

O pomysłach na jednodniowe wyjazdy i atrakcjach dla każdego okolicach Łodzi pisaliśmy tutaj, w ramach akcji #podróżujdotutaj. Wpis ten oczywiście pozostaje aktualny i zachęcamy do lektury, ale jeśli jednak interesują Was atrakcje stricte rodzinne to pozostańcie na tej stronie ;)

Jeśli szukacie atrakcji w całej Polsce, to polecamy Wam nasz wpis 52 atrakcje dla dzieci w Polsce!

--- autopromocja ---

Planujesz podróż?

Pobierz nasz planer podróży :)

Nasz Planer Podróży pomoże Ci lepiej zaplanować Twoje wyjazdy! W środku czeka na Ciebie 21 szablonów stron przydatnych do planowania podróży małych i dużych :)

Zobacz Planer podróży >>>

--- autopromocja ---

Atrakcje dla dzieci w Łódzkiem

Wszystkie opisywane przez nas poniżej miejsca odwiedziliśmy osobiście. Przy niektórych opisach linkujemy do dedykowanych wpisów, chociaż nie udało nam się jeszcze opisać wszystkich miejsc z listy. Większość to atrakcje typowe dla rodzin z dziećmi, ale znajdziecie tutaj również miejsca, które mimo, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało interesujące dla maluchów, to wystarczy odrobina chęci i zaangażowania rodziców, aby zainteresować i zachęcić dzieci do odkrywania ciekawych miejsc.

Na końcu tekstu znajdziecie też mapę ze wszystkimi atrakcjami dla dzieci w województwie łódzkim!

Gotowi? Kolejność losowa:

1) Łódź i atrakcje dla dzieci

Zacznijmy od miasta wojewódzkiego, bo zdecydowanie jest tutaj multum atrakcji dla rodzin. Począwszy od Aquaparku Fala, poprzez ogród zoologiczny, który jeszcze w tym roku pokaże swoje zupełnie nowe oblicze, ogród botaniczny, aż po EC1 Centrum Nauki i Techniki wraz z Planetarium.

W Łodzi jest wiele terenów zielonych, w sam raz na przeróżne aktywności fizyczne, do tego co i rusz powstają nowe, ciekawe place zabaw, które zachwycają nie tylko dzieci. Można ruszyć w miasto w poszukiwaniu znanych postaci z bajek, czy kolorowych murali, odkryć Łódź filmową albo przemysłową historię Łodzi.

O atrakcjach dla dzieci w Łodzi powstał dedykowany wpis, więc nie będziemy się tutaj powtarzać. Zobacz Łódź – atrakcje dla dzieci.

>> Polecamy również nasz wpis o Orientarium i ZOO w Łodzi!

2) Dinopark Kołacinek

Dinopark Kołacinek to prawdziwa gratka dla małych i dużych fanów dinozaurów! Jeśli szukacie dinoparku w województwie łódzkim, to jedyny znajduje się w Kołacinku, koło Brzezin, około 45 minut jazdy samochodem z Łodzi.

Mimo, że wypada on dużo skromniej niż inne parki dinozaurów w Polsce, to jest też tańszy, mniejszy (jest mniej chodzenia dla krótkich nóżek) i można po prostu przetestować, czy takie miejsce będzie w ogóle Waszym dzieciom odpowiadać.

Na miejscu jest wytyczona ścieżka wzdłuż której można oglądać dinozaury, jest też sporo atrakcji dodatkowych: można wcielić się w małego archeologa, zajrzeć do skromnego muzeum, pobawić na placu zabaw, przejechać kolejkę czy wejść do “Bajkowej ścieżki”. Większość z tych atrakcji jest dodatkowo płatna, co koniec końców sprawia, że Dinopark w Kołacinku nie wychodzi już dużo taniej niż inne parki z dinozaurami ;)

Ceny:
Bilet normalny – 35 zł
Bilet ulgowy – 32 zł
Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Więcej o Dinoparku w Kołacinku przeczytacie tutaj.

3) Termy Uniejów

Jeśli chodzi o atrakcje wodne to poza wspomnianym już wcześniej Aquaparkiem Fala w Łodzi, na największą uwagę zasługują Termy w Uniejowie. Jest to jednocześnie jedno z najpopularniejszych miejsc w województwie, więc trzeba się liczyć z dużymi kolejkami do kas. Aby tego uniknąć zalecamy przyjechać pod wieczór lub w tygodniu.

Termy w Uniejowie to kompleks termalno-basenowy z gorącymi solankami, które wypływają z głębokości ponad 2 000 metrów. Woda w basenach uznawana jest za leczniczą, pomaga na wiele dolegliwości, a przy tym jest bardzo ciepła więc nawet z małymi dziećmi można tutaj spokojnie siedzieć w wodzie.

Są tutaj baseny wewnętrzne i zewnętrzne, są brodziki dla dzieci i zjeżdżalnie.

Ceny:
Bilet normalny – 19-26 zł/godzinę
Bilet ulgowy – 17-23 zł/godzinę (w zależności od godziny i dnia tygodnia)
Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie w dedykowanym wpisie: Termy Uniejów.

--- autopromocja ---

Pierwszy lot samolotem z dzieckiem?

Polecamy naszą książkę!

Przed Tobą lot z dzieckiem samolotem? A może planujesz dalszą podróż z niemowlakiem i nie wiesz czy dasz radę tak daleko lecieć samolotem?

W naszej książce znajdziesz 240 stron pełnych praktycznych porad i wskazówek jak przetrwać lot z dzieckiem lub niemowlakiem bazując na ponad 6 latach naszego doświadczenia!

Rodzinne podróżowanie – Samolotem z dzieckiem >>>

--- autopromocja ---

4) Zoo Safari Borysew

Zoo Safari w Borysewie to duży park zoologiczny (26 ha), oddalony zaledwie o 2 kilometry od Poddębic.

Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć białe lwy afrykańskie i białe tygrysy bengalskie i to one robią największą furorę wśród odwiedzających. Dodać również trzeba, że jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie w warunkach sztucznych, białe lwy doczekały się już kilkakrotnie potomstwa.

Jest tutaj około 500 zwierząt z 90 różnych gatunków, w tym żyrafy, zebry, alpaki, lamy, pumy, oryksy, bawoły, tamaryny i wiele, wiele więcej. Dodatkowo na dzieci czekają inne atrakcje: mini zoo, pokazowe karmienia, dmuchańce, rowerki wodne czy kino (większość jest dodatkowo płatna).

Planując wizytę w Zoo Safari Borysew koniecznie załóżcie wygodne buty i zadbajcie o ochronę głowy, bo na miejscu jest sporo chodzenia i brakuje zacienionych miejsc do odpoczynku.

Ceny:
Bilet normalny – 49 zł
Bilet ulgowy – 39 zł
Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

5) Zamek w Łęczycy

Jeśli chcielibyście pokazać dzieciom zamki, to mamy dla Was dwie propozycje. Pierwsza z nich to Zamek Królewski w Łęczycy.

Zamek jest udostępniony dla zwiedzających, a w jego wnętrzach znajduje się Muzeum Regionalne. W muzeum możemy dowiedzieć się jak wyglądało życie na wsi łęczyckiej, poznać historię miasta, a nawet czasy prehistoryczne związane z regionem. Ciekawa jest również wystawa o Diable Borucie i jego różnych wcieleniach, chociaż dla niektórych dzieci może być nieco straszna. W ramach biletu do muzeum można wejść na wieżę zamkową i podziwiać najbliższą okolicę.

Szczególnie polecamy przyjechać do Łęczycy podczas odbywających się tutaj turniejów rycerskich (pod koniec sierpnia).

Ceny:
Bilet normalny – 17 zł
Bilet ulgowy – 10 zł

Więcej o Zamku w Łęczycy pisaliśmy w ramach naszej wycieczki po zamkach województwa łódzkiego gdzie znajdziecie również film z naszej wyprawy.

6) Zamek w Inowłodzu

Kolejny zamek, który warto odwiedzić z dziećmi to odrestaurowany zamek w Inowłodzu. Inowłódz to wieś oddalona o około 17 kilometrów na wschód od Tomaszowa Mazowieckiego, obecnie o małym znaczeniu, ale w XIV wieku to tutaj zbudowano zamek Kazimierza Wielkiego.

Dzięki dużemu wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej udało się udostępnić zamek zwiedzającym w 2013 roku. Obecnie można wchodzić na dziedziniec, na wieżę oraz do piwnic gdzie znajdują się wystawy tymczasowe.

Warto poznać z dziećmi historię zamku oraz legendy związane z obiektem (np. o sekretnym tunelu do kościoła pw. św. Idziego).

Ceny:
Bilet normalny – 5 zł
Bilet ulgowy – 3 zł

Również o tym zamku więcej napisaliśmy w ramach naszej wycieczki po zamkach województwa łódzkiego.

7) Park Arkadia i Pałac w Nieborowie

Park Arkadia i Pałac z ogrodem w Nieborowie to co prawda dwa osobne obiekty, jednak są zlokalizowane dość blisko siebie i stanowią idealne połączenie na jednodniowy wyjazd w województwie łódzkim.

Arkadia i Nieborów zlokalizowane są pomiędzy Łodzią a Warszawą, łatwo tutaj dojechać autostradą A2 (zjazd na Łowicz).

Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie są to typowe atrakcje dla dzieci, to chcemy zachęcić, aby uwzględnić je na mapie ciekawych miejsc dla rodzin z dziećmi w województwie łódzkim. Z jednej strony jest tajemniczy, przypominający mityczną krainę park, pełen ciekawych obiektów (w większości ruin) i rzeźb, a z drugiej uporządkowany, piękny ogród wraz z pałacem, który można zwiedzać.

Zarówno Park w Arkadii jak i Pałac w Nieborowie należą do Muzeum Narodowego w Warszawie, a decydując się na wejście do obu obiektów można zapłacić trochę taniej za bilety.

Ceny:
Bilet normalny – 28 zł (bilet łączony: Ogród w Nieborowie i Arkadii)
Bilet ulgowy – 2-16 zł (w zależności od ulgi, bilet łączony: Ogród w Nieborowie i Arkadii).

Więcej o Pałacu w Nieborowie i Parku w Arkadii możecie przeczytać więcej, w ramach wpisu z pomysłami na jednodniowe wyjazdu po województwie łódzkim.

--- autopromocja ---

Planujesz podróż?

Pobierz nasz planer podróży :)

Nasz Planer Podróży pomoże Ci lepiej zaplanować Twoje wyjazdy! W środku czeka na Ciebie 21 szablonów stron przydatnych do planowania podróży małych i dużych :)

Zobacz Planer podróży >>>

--- autopromocja ---

8) Kolej Rogowska

Kolej Rogowska to super atrakcja dla wszystkich dzieci, które nie przejdą obojętnie obok żadnego pociągu. Rogów znajduje się około 12 kilometrów na wschód od Brzezin, łatwo tutaj dojechać pociągiem, chociażby w ramach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

W Rogowie, na zabytkowej stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy, znajdują się zabytkowe pociągi, do których można zaglądać i wchodzić. Znajdziemy tutaj zabytkowe jednostki, począwszy od lokomotyw, poprzez wagony, parowozy, pług śnieżny, a na ambulansie pocztowym z 1930 roku kończąc. Na stacji jest również małe muzeum: “Magazyn No. 2”, w którym są przeróżne narzędzia kolejowe, archiwalne zdjęcia, rozkłady jazdy, zegary dworcowe oraz zobaczymy jak wyglądało biuro dyżurnego ruchu.

Czymże jednak byłaby wizyta w takim miejscu bez przejazdu słynną wąskotorówką? W sezonie, w weekendy możliwe jest przejechanie pociągiem krótkiego, 8 kilometrowego odcinka do Jeżowa i z powrotem.

Ceny:
Bilet normalny – 20 zł
Bilet ulgowy – 9,80-12,60 zł (przejazd w dwie strony)
Dzieci do lat 4 jadą za darmo.

Więcej o kolei wąskotorowej w Rogowie przeczytacie w dedykowanym wpisie: Kolej Wąskotorowa w Rogowie.

9) Arboretum w Rogowie

Będąc w Rogowie koniecznie trzeba zobaczyć Arboretum, jedno z najbogatszych i najcenniejszych arboretów w Europie.

Dla rodzin z dziećmi jest to idealna okazja na spacer wśród zieleni, odpoczynek od miejskiego zgiełku, a przy tym możliwość zdobycia wiedzy z zakresu botaniki.

Obiekt podzielony jest na trzy części: alpinarium, kolekcje dendrologiczne oraz leśne powierzchnie doświadczalne. W alpinarium możemy podziwiać rośliny porastające najwyższe partie gór. Tuż obok jest Ogród Ginących Roślin Świata, staw z rybami, ciekawe wystawy i aranżacje. W kolejnych częściach arboretum czeka nas spacer wśród roślin naturalnie rosnących w naszej strefie klimatycznej, oraz wśród terenów doświadczalnych.

Ceny:
Bilet normalny – 14 zł
Bilet ulgowy – 8 zł
Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

Więcej o Arboretum pisaliśmy przy okazji przejazdu koleją wąskotorową w osobny wpisie: Arboretum w Rogowie..

10) Lewityn w Pabianiach

Lewityn to teren rekreacyjny w południowej części Pabianic. Jest to miejsce zarówno na odpoczynek jak i na wszelkiego rodzaju aktywności, bo znajdująca się tutaj infrastruktura zachęca do wskoczenia na rower czy pogrania w siatkówkę.

Tak więc mamy tutaj boiska do siatkówki plażowej, korty tenisowe, ścieżki rowerowe, kąpielisko oraz możliwość wypożyczenia rowerków wodnych. Do tego dla dzieci jest plac zabaw (również wodny), pumptrack oraz park linowy.

Polecamy, bo jest to miejsce mniej znane i rzadziej odwiedzanie niż łódzki Arturówek, a z równie dobrą infrastrukturą i atrakcjami dla dzieci.

Ceny:
Na teren można wejść za darmo, ale dodatkowo płatny jest np. park linowy czy wypożyczenie rowerków wodnych.

Więcej o Lewitynie pisaliśmy w ramach pomysłów na jednodniowe wyjazdy w województwie łódzkim.

11) Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy

Kolejna propozycja to połączenie dwóch różnych miejsc, znajdujących się w Tomaszowie Mazowiecki.

Po jednej stronie ulicy znajduje się rezerwat krajobrazowy Niebieskie Źródła, a po drugiej stronie jest Skansen Rzeki Pilicy – oba miejsca stanowią dobry pomysł na jednodniowy wypad z dziećmi.

Niebieskie Źródła to miejsce gdzie można podziwiać zjawisko optyczne tworzące kolorowe plamy na dnie zbiornika wodnego (głównie niebieskie, turkusowe lub zielone). Spacer wokół jeziora to możliwość obserwowania wielu ptaków, ryb i płazów. Ich poznawaniu służy między innymi ścieżka edukacyjna z tablicami informacyjnymi.

Skansen Rzeki Pilicy to zbiór różnych obiektów i eksponatów połączonych z Pilicą. Znajduje się stary, drewniany młyn (wewnątrz są wystawy), pojazdy wojenne, schron, barka, a nawet poczekalnia z dworca w Czarnocinie.

Ceny:
Na teren Rezerwatu Niebieskie Źródła wchodzi się za darmo.
Skansen Rzeki Pilicy:
Bilet normalny – 7-9 zł
Bilet ulgowy – 5-7 zł
Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.

Więcej o Niebieskich Źródłach o Skansenie pisaliśmy w ramach pomysłów na jednodniowe wyjazdy w województwie łódzkim.

12) Mikrokosmos

Było coś dla fanów dinozaurów i pociągów, to teraz czas na coś dla fanów wszelkich robaków :)

W Ujeździe, oddalonym o około 12 kilometrów na północ od Tomaszowa Mazowieckiego, czeka na Was Park Mikrokosmos – piękny ogród wzbogacony o wielkie rzeźby owadów. Można więc tutaj spotkać olbrzymiego komara, biedronkę, trzmiela czy pszczołę, a jednocześnie sporo się o nich dowiedzieć.

Po parku chodzi się wytyczoną ścieżką, do poszczególnych owadów można podchodzić, a nawet je dotykać.

Ceny:
Bilet normalny – 19,99 zł
Bilet ulgowy – 15,99 zł
Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Więcej o parku znajdziecie w naszym wpisie o Mikrokosmosie pod Ujazdem.

13) Dobronianka

Dobronianka to miejsce o którym jeszcze nie pisaliśmy na blogu, ale na pewno to zrobimy w te wakacje. Dlaczego dopiero wtedy? W Dobroniance byliśmy jesienią, bardzo nam się to miejsce spodobało i postanowiliśmy wrócić wiosną, aby zobaczyć je w innej odsłonie, zrobić bardziej zielone zdjęcia. Niestety, obecnie na terenie trwają prace budowlane i miejsce jest zamknięte. Według informacji na fanpage powinno być otwarte w czerwcu, ale już teraz chcemy Was zachęcić, aby uwzględnić je w wakacyjnych planach.

Dobronianka to mini zoo, oddalone o około 8 kilometrów na zachód od Pabianic.

Możemy tutaj zakumplować się z różnymi zwierzętami: część z nich chodzi wolno po całym obiekcie, a część ma specjalne zagrody. Zobaczymy tutaj: kangury, osły, alpaki, kozły, kuce, daniele, wielbłądy, łabędzie i wiele więcej.

Jest tutaj miejsce do odpoczynku, a według zapowiedzi ma być plaża w tym sezonie :) My już nie możemy się doczekać.

Ceny:
Póki co nie ma informacji o cenach na nowy sezon.

14) Sady Klemensa

Sady Klemensa znajdują się pomiędzy Łodzią a Warszawą, około 7 kilometrów na wschód od Rawy Mazowieckiej.

Jest to jedno z naszych ulubionych miejsc w województwie na rodzinny wypoczynek. Sady Klemensa powstały w miejscu dawnych sadów jabłkowych i stanowią świetną opcję na odpoczynek wśród zieleni, wzbogacony o masę atrakcji dla dzieci: olbrzymią piaskownicę, park wodny z brodzikiem, labirynt, trampoliny, place zabaw, dmuchańce, tor przeszkód… Dzieci mogą przejechać się malutką i powolną kolejką z ciągnikiem, pojeździć na gokartach, zajrzeć do Strachowiska czy spróbować swoich sił w parku linowym.

Dla rodziców przygotowano miejsca odpoczynki z leżakami i hamakami :)

Ceny:
Bilet normalny – 29 zł
Bilet ulgowy – 25 zł
Dzieci do lat 2 wchodzą za 1 zł.

Więcej możecie przeczytać w dedykowanym wpisie Sady Klemensa.

15) PGE Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy to tematyczne centrum edukacyjne w samym centrum Bełchatowa. Temat przewodni to oczywiście wydobywanie i wykorzystanie węgla i innych surowców, ale jest tutaj wiele innych tematów luźniej związanych z przemysłem (np. historia ziemi, przyroda, prąd i jego wpływ na nasze życie).

Wizyta w PGE Giganty Mocy to duża dawka wiedzy, przekazana w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób. Wiele stanowisk jest interaktywnych, a przed dziećmi stoją różne zadania do wykonania: począwszy od zadań na dotykowych ekranach, poprzez układanie puzzli, zabawę w archeologów, sterowanie ciężkim sprzętem czy granie w gry multimedialne.

Ceny:
Bilet normalny – 17 zł
Bilet ulgowy – 12 zł
Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Więcej o wystawie PGE Giganty Mocy wspominaliśmy podczas wpisu o Bełchatowie i okolicach.

16) Góra Kamieńsk

Będąc w okolicy Bełchatowa nie sposób nie wspomnieć o kopalni i górze Kamieńsk, czyli najwyższym wzniesieniu w województwie łódzkim (jest to sztucznie usypane wzniesienie).

Jest tutaj wyciąg, tor saneczkowy, trasy rowerowe, latem u podnóża góry wystawiane są dmuchańce i trampoliny, a zimą funkcjonuje tutaj stok narciarski.

Jak widzicie, miejsce szczególnie dobre dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Jeśli więc chcecie spróbować swoich sił na stoku narciarskim, lub przejechać ciekawymi ścieżkami rowerowymi, to okolice Góry Kamieńsk będą dobrą opcją.

Więcej o górze Kamieńsk również wspominaliśmy podczas wpisu o Bełchatowie i okolicach.

17) Spalski Park Krajobrazowy

Na koniec coś dla fanów aktywnego wypoczynku, szczególnie jeśli upodobaliście sobie rodzinne wycieczki rowerowe.

Polecamy Wam wycieczkę do Spalskiego Parku Krajobrazowego, obfitującego w ciekawe trasy rowerowe.

Polecamy szczególnie dla rodzin z dziećmi, które zrobią kilkadziesiąt kilometrów na jednośladzie (no wiadomo, przyczepka i fotelik dla dziecka to też dobra opcja ;) ), bo wtedy możemy wzbogacić wycieczkę o kilka ciekawych miejsc w okolicy: Inowłódz (wspomniany powyżej zamek), bunkry w Konewce czy posąg żubra w Spale.

Poza tym, już same lasy spalskie są świetnymi terenami na rowerowe wycieczki, nawet te krótsze.

18) Mandoria Miasto Przygód

Mandoria to ogromny rodzinny park rozrywki, usytuowany pod Łodzią i w pełni znajdujący się pod dachem, co sprawia, że stanowi wyjątkowe miejsce do rodzinnej zabawy.  Wśród atrakcji znajdują się trzy rollercoastery, z czego jeden jest jedynym w kraju oferującym przejażdżkę w ciemności. Oprócz tego park może poszczycić się wieloma karuzelami, imponującym labiryntem luster, łódkami na wodzie i gigantyczną zjeżdżalnią.

Bilet wstępu do Mandorii umożliwia korzystanie ze wszystkich atrakcji przez cały dzień, co zapewnia mnóstwo pozytywnych przeżyć i emocji. Mandoria stanowi doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu w przyjaznej atmosferze rodzinnego parku rozrywki.

Więcej o Mandorii poczytacie w naszym wpisie: Mandoria – największy zadaszony rodzinny park rozrywki – czy warto? » oraz na naszym kanale YouTube »

Mapa atrakcji dla dzieci w województwie łódzkim

Poniżej znajdziecie mapę z zaznaczonymi wszystkimi powyższymi punktami.

Podsumowanie

Jak mogliście przeczytać powyżej, województwo łódzkie obfituje w atrakcje dla rodzin z dziećmi. Jest coś zarówno dla osób lubiących spędzać czas aktywnie, jest miejsce na odpoczynek, jest wiele obiektów edukacyjnych.

Co prawda tematu nie uważamy za wyczerpany, bo w okolicach jest jeszcze wiele innych, ciekawych miejsc, szczególnie jeśli chodzi o aktywności np. na rowerze, ale to temat na osobny wpis :)

W każdym bądź razie nasze województwo znajduje się w centrum Polski, więc każdy ma tutaj blisko :) Zapraszamy serdecznie!

Dajcie nam znać w komentarzach czy znacie opisane przez nas miejsca lub co powinniśmy dodać do listy!

--- autopromocja ---

Pierwszy lot samolotem z dzieckiem?

Polecamy naszą książkę!

Przed Tobą lot z dzieckiem samolotem? A może planujesz dalszą podróż z niemowlakiem i nie wiesz czy dasz radę tak daleko lecieć samolotem?

W naszej książce znajdziesz 240 stron pełnych praktycznych porad i wskazówek jak przetrwać lot z dzieckiem lub niemowlakiem bazując na ponad 6 latach naszego doświadczenia!

Rodzinne podróżowanie – Samolotem z dzieckiem >>>

--- autopromocja ---

Szukasz atrakcji w całej Polsce bo lubisz podróżować z dziećmi? :) Polecamy przede wszystkim:

Kamila Florczak

…zjechała prawie całą Europę za młodu, zamiłowanie do podróżowania odziedziczyła po rodzicach. Pomimo to wspólnie odkrywamy wiele miejsc na nowo. Nie lubi siedzieć w miejscu i stara się maksymalnie dużo wyciągnąć z każdego wyjazdu. To ona jest odpowiedzialna za znajdywanie miejsc, do których jedziemy i sprawia... Więcej o nas >>

Disqus Comments Loading...
Udostępnij
Opublikowane przez

Najnowsze wpisy

Central Park w Nowym Jorku – co zobaczyć?

W Nowym Jorku, w samym sercu tętniącego życiem Manhattanu, znajduje się zielona oaza - Central… Czytaj więcej

20 marca 2024

Wielki Kanion Kolorado: Przewodnik po jednym z największych cudów natury

Wielki Kanion Kolorado to jedno z najbardziej spektakularnych dzieł natury na świecie. Jego majestatyczne piękno… Czytaj więcej

12 marca 2024

Co warto zobaczyć w Graz w Austrii – miasto nie tylko na jeden dzień

Drugie największe miasto w Austrii i stolica Styrii jest znane Polakom głównie jako... miasto po… Czytaj więcej

27 lutego 2024

Gdzie na narty (i nie tylko) z dziećmi w Austrii? Styria i region Schladming-Dachstein

Jaki region w Austrii wybrać na rodzinną podróż zimą? My mieliśmy okazję spędzić kilka dni… Czytaj więcej

14 lutego 2024

Ready for… 2024 – tak, nadal robimy podsumowania :)

Tak, teraz mijający rok wspomina się szybkimi rolkami na Instagramie lub TikToku, ale my nadal… Czytaj więcej

28 grudnia 2023

Majówka 2024 z dziećmi? Nasze propozycje!

Szukasz pomysłu na Majówkę 2024 zadając sobie ciągle pytanie gdzie wyjechać na długi weekend z… Czytaj więcej

27 grudnia 2023